ilí přátelé staré dobré country hudby, amerického lidového repertoáru a folkových písní, ale také obyčejných písňových příběhů ze současného každodenního života, rádi bychom vám nabídli některý z hudebních, hudebně zábavných či vzdělávacích pořadů z pestré kolekce Martina Žáka a jeho hudebních přátel.
Součástí této kolekce jsou běžné koncerty, ale také specializované programy vhodné pro kluby, festivaly, školy, dětské tábory, společenské akce, dále například produkce v muzeích a skanzenech, hudební lekce, semináře atd.
Každý program můžeme přizpůsobit vašim požadavkům a přáním, konkrétní příležitosti nebo skladbě publika. Přesto bude mít vždy Martinův typický a neopakovatelný rukopis!


Hledáte neobvyklý zábavný pořad? Nebo snad autentické hudební lekce? Jste na správném místě. V našem old-time country programu nechybí ani výuka tradiční country hudby a country tanců.


MARTIN ŽÁK - PÍSNIČKÁŘ


Zvětšit obrázek Martin Žák Komornější představení aneb co má Martin Žák právě na srdci. Písně, příběhy, myšlenky, úvahy, otázky i všemožné lásky. Okořeněno tu a tam rozvernou vzpomínkou na staré osadnické časy a milovanou old-time hudbu. Ale také na některé z Martinových hudebních i životních hrdinů.
S kytarovým doprovodem, někdy s banjem, autoharfou nebo jiným nástrojem z Martinova instrumentáře.

Herec, básník a spisovatel Miloň Čepelka
o písních Martina Žáka:
„Je hudba, jsou písně a zpěváci, které můžete poslouchat kdekoli a kdykoli, příjemně vám šveholí do uší, nezabolí ani bolest neutiší, když jsou, tak dobře, kdyby nebyli, taky dobře. Ne tak Martin Žák. Ten vás zaskočí. Na něj si musíte zvyknout, musíte se na něj připravit, naladit, pak ho třeba poslat do háje, jak vás nutí přemýšlet, ale když vám vzápětí začne chybět, donutí vás kalupem tam pospíchat za ním, protože čert ví, co to v něm je, ale potřebujete ho, i když vám drhne v ústech, škrábe v uších a bez lítosti gruntuje v duších, otvírá zarezlá dvířka a dere se do třináctých komnat, kam se přece nesmí!!! ...“

Délka programu: 2x 45 minut nebo dohodou, vhodné pro kluby, divadla...MARTIN ŽÁK a jeho BAND


Zvětšit obrázek Martin Žák & New-Time Country Band Písničky Martina Žáka, jak je můžete slyšet například na CD Kdybys jen mohla číst v mé mysli, Blues pracujícího muže a dalších.
Kromě písňových příběhů dnešního obyčejného muže, který má ty nejvšednější životní radosti a starosti uslyšíte i mnohá svědectví ze zlatých časů staré dobré country a folkové hudby šedesátých a sedmdesátých let z druhé strany oceánu. Vše s Martinovými českými texty.
Nechybí historické ozvuky starých kořenů vedoucích až do časů osídlování amerických Appalačských hor.

Martin doprovází jednotlivé písňové příběhy hlavně svou kytarou, čas od času bere do rukou také své staré banjo či autoharfu a nebo vás jinak překvapí.
Kapelní nástrojové obsazení a počet muzikantů přizpůsobíme možnostem pořadatele, typu akce, prostředí atd.

Délka programu: 1 - 2 hodiny nebo dohodou.
MARTIN ŽÁK & STARÁ ALMARA


 Zvětšit obrázek Martin Žák & Stará almara Skupina Stará almara je obrazem událostí dávno minulých, pestrou mozaikou drobných střípků z dob osídlování „Nového světa“. Dnešního moderního posluchače vmžiku přenese do časů prostého domáckého zpívání a muzicírování, ale také bujarých venkovských tancovaček ve stodolách i pod širým nebem. Stará almara ukrývá nejeden rozpustilý příběh, bohatou zásobu žalostných, dávno zapomenutých balad i nespoutaných melodií pro potěchu všech tancechtivých nohou.

Součástí hudebně zábavných pořadů Martina Žáka a jeho old-time country kapely Stará almara jsou samozřejmě také dávno zapomenuté i známější hudební nástroje z časů osídlování amerických Appalačských hor.

Zábava pro celou rodinu, možnost zapojení publika - hra na rytmické hudební nástroje, výuka jednoduchých country tanců atd.

Délka programu: 1 - 2 hodiny nebo dohodou.
MARTIN ŽÁK & MILOŇ ČEPELKA
„JAK VYPŘÁHNOUT MEZKA“


Zvětšit obrázek Jak vypřáhnout mezka Písničky pro potěšení, drobné příběhy pro zasmání i k rozjímání, myšlenky zapomenuté tak dávno, že nám dnes připadají zcela nové, prastaré moudro orámované dětinsky prostou hravostí… To všechno je součástí našeho návodu, jak se vypořádat s oním každodenním úkonem, který s takovou samozřejmostí ovládali naši předkové; od nepaměti.
A že se ve splašené době nedá vypřáhnout? Tolikrát opakovaný omyl, domněnka, kterou sami sebe ochuzujeme o životodárnou radost !!

Co má společného věčně neklidný dobrodruh Martin Žák s oblíbeným hercem Miloněm Čepelkou, kterého znáte hlavně z Divadla Járy Cimrmana ?
Klukovské vnímání světa, zálibu v rytmu a rýmu, odhodlání nenechat se pokrýt mechem i odvahu přihlásit se ke svým slabostem… A v neposlední řadě chuť přiložit ruku ke společnému dílu. Tak se zrodil i náš nový komponovaný pořad nazvaný Jak vypřáhnout mezka.

Délka programu: 2 x 45 min, vhodné pro kluby, divadla…

Více o našem pořadu také na stránkách martinzak.cz/jakvyprahnoutmezka.

Zájemci o vystoupení, volejte nebo pište:
Country Home v Lužických horách
tel. / fax: 487 863 963
E-mail:
email@countryhome.cz

sirka 560px

Poutníče, právě se nacházíš na stránkách www.martinzak.cz
věnovaných old-time i new-time country písním a příběhům Martina Žáka.

Co se děje | O Martinovi | Martinova Stará almara | Martinovi hrdinové | Nástroje | Písničky | Video
Nabídka pořadů | Koncerty pro školy | Co bude | CD | DVD | Publikace | Co bylo | Ohlasy | Kontakt

Martin Žák děkuje všem, kteří mu ukázali cestu; jsou to zejména
Mike Seeger, Pete Seeger, David Holt, Wayne Erbsen, Laura Boosinger, Janette and Joe Carter, Will Keys, John Hartford, Michael J. Miles a další old-time hrdinové včetně těch, jejichž jména už odvál čas.
Ale také Merle Haggard, Gordon Lightfoot, Johnny Cash, Kris Kristofferson, John Denver…
© 2019 Martin Žák