aše ojedinělé publikace a nahrávky – vzhledem ke své nekomerční povaze a snad i díky našemu pohledu na svět – se objevují v běžné prodejní síti jen velmi zřídka. Následující tituly jsou však zatím stále dostupné prostřednictvím zásilkové služby Country Home.
Martinovy knihy, CD či DVD jsou prvotřídními produkty nefalšovaného „domáckého průmyslu“ a jsou vydávány v omezeném nákladu. Pokud se vám líbí, potěší nás, povíte-li o nich také svým přátelům a známým.


 • Stará almara ještě jednou (naposledy) ve Mlejně
 • Stará almara ve Mlejně
 • Písně a příběhy ze stařičké stodoly  Stará almara
  ještě jednou (naposledy) ve Mlejně (DVD)

  Martin Žák & Stará almara
  Jan Pumpr & Dvorana Country Dancers

  Věra Štaiglová, Big Dance

  Volné pokračování předchozích titulů Písně a příběhy ze stařičké stodoly a Stará almara ve Mlejně, další stylový country koncert, který navazuje na tradici každoročních podzimních večerů s Martinem Žákem, jeho old-time country bandem Stará almara a tanečním souborem Dvorana Country Dancers.
  Americké lidové písně se zde opět setkávají s drobnými příběhy a dobovými tanci. A jak už název napovídá, uzavírá titul celou tuto naši koncertní kolekci.
  Vložením disku do vašeho DVD přehrávače se stanete součástí oněch nostalgických časů, kdy se lidé museli sami postarat o svoji vlastní zábavu.
  Z nových hudebních nástrojů uvidíte a uslyšíte třeba žertovný „gee-haw whimmy diddle“, vzácné minstrelské banjo nebo obyčejnou valchu. Všichni tancemilovní jsou zváni do víru temperamentního appalačského cloggingu či k zádumčivějším hrátkám skotského venkova.
  Nefalšovaná country na DVD !

  „...Tenkrát v lese jsem našel odpověď na otázku, co se mi na hudbě skutečně líbí: Hlavně, že není samoúčelná, že vyjadřuje lidské pocity nebo se váže ke konkrétním událostem. Má své zvláštní poslání.
  A to je snad zároveň i klíčem k tomu, proč to některé neklidné hlavy a divoká srdce táhne od městského způsobu života uměle vyživovaného záplavou nepochopitelných televizních programů, zbytečně luxusními nákupními centry, automobily… do náruče poctivé přírody.
  Ne, „cvičit“ na banjo bych se už asi nepřinutil. Jednoduchým způsobem doprovázet písňové příběhy, to je cesta, která mi sedí. A nebo třeba dokázat roztancovat pár nemotorných chlapských bot i drobných dívčích střevíčků. Žádné triky, pěkně od srdce – postaru.“
  (Martin Žák)

  Písně a příběhy na DVD:

  Sen Johna Browna ~ Drž mě víc! ~ Lízo, vrať se zas k nám! ~ Ve vrbovém háji ~ Skotský taneček ~ Krocan na slámě ~ Starej Joe Clark ~ Pozdrav Miloňův (Miloň Čepelka) ~ Vařená kapusta / Letní jablíčko ~ Zlatej vrch ~ Ústup Bonapartův / Píseň svobody ~ Stará Chisholm Trail ~ Irská pradlena ~ Hoedown (Nechoď, lásko, spát) ~ Starej Dan ~ Nechte mi mou starou víru

  Celkový čas nahrávky: 1 hodina 22 minut

  Podívejte se na videoukázku z pořadu Stará almara ještě jednou (naposledy) ve Mlejně:


  cena DVD: 250 Kč objednávky


  „Děkuji za pozitivní slova, kterých slýchám v poslední době tak málo. Byla jsem na koncertě ve Mlejně s dětmi, byli jsme nadšení.“

  Helena Fišerová, Praha


  „Představení nejen k poslechu, ale i k zamyšlení… Výborná neformální atmosféra nám připomněla staré časy začátků české country. Je to inspirující. Hlavně, že u nás ještě něco takového existuje.“

  Zdeněk Černý, Praha


  „Moc hezký večer. Všechny písničky, tance a nápady, na co všechno (a jak) se dá hrát, se nám moc líbily. A nejvíc ze všeho je nakažlivá ta radost a dobrá nálada, se kterou hrajete.“

  Lenka Vytisková, Praha
  Stará almara ve Mlejně (DVD)
  Martin Žák & Stará almara
  Miloň Čepelka, Věra Štaiglová,
  Jan Pumpr & Dvorana Country Dancers

  Další titul z autorské dílny neúnavného propagátora tradiční country hudby Martina Žáka. Tentokrát se můžete těšit na téměř dvouhodinový koncert na DVD nazvaný Stará almara ve Mlejně.
  Po boku Martina Žáka se samozřejmě objevuje i jeho old-time country kapela Stará almara, v pořadu účinkuje i oblíbený cimrmanolog Miloň Čepelka, zpěvačka Věra Štaiglová a temperamentní taneční soubor Dvorana Country Dancers pod vedením Jana Pumpra.
  Pestrý program s písničkami, vyprávěním a tancem vás přenese do předtelevizních časů. Staré zapomenuté balady, žertovné písně, svěží houpavé melodie, dobová atmosféra a samozřejmě autentické hudební nástroje jako banjo, housle, appalačský dulcimer, kytara, basa, lžíce, kosti či "mrštnej janek" vám dají zapomenout na každodenní shon a starosti. A naše tancovačka právě začíná !

  „Takt strhoval celé skupiny namačkaných tanečníků, aby se začaly jednotlivě houpat a vlnit. Kde ze začátku bylo slyšet smích a ojedinělé žertovné výkřiky, tam teď zněl hluboký, divoce rozechvělý, ale melodický hukot. Až dosud byl jeden muž pozoruhodný svou výškou, jiný zas silným basem, jedna žena vynikala krásou, druhá ošklivostí a tloušťkou, ale to se teď všechno měnilo. Tanečníci ztráceli osobitost. Z tváří jim zíralo stále silnější a vášnivější uchvácení, až vytržení, záda se lehce hrbila, ramena se nadzvedala a tiskla kupředu, každý jednotlivec se sléval s ostatními v jednolitou tančící masu, a duší té masy byl rytmus…“ (John Steinbeck)

  Písně a příběhy na DVD:

  Drž mě víc ~ Starej Dan ~ O cestě (I) ~ Irská polka ~ Starej Joe Clark ~ Arkansaský cestovatel ~ Kvapem na svatbu ~ Morris Dance ~ O cestě (II) ~ Výuka country tanců ~ Zlá zpráva ~ Příběh o tužce ~ Waltz Clog ~ Jimmy Johnson ~ Sladká Zuzi ~ Modlitba ~ Ach, ty zlaté střevíčky ~ Každý má rád večer sobotní ~ Reubenův vlak ~ Až má milá najde cestu

  Celkový čas nahrávky: 1 hodina 50 minut

  Podívejte se na videoukázku z pořadu Stará almara ve Mlejně:


  cena DVD: 250 Kč objednávky  Dne 24. 2. 2008 udělily Country zpravodaj AHOJ a Internetové rádio CountryWay v rámci 4. ročníku soutěže „Sešlo se na redakčním stole 2007“ „Zvláštní ocenění“ za DVD Martin Žák & Stará almara: Stará almara ve Mlejně 2006.  „Na vaše vystoupení ve Mlejně jsem byl zvědav a vše, co se ten večer přihodilo, překonalo moje očekávání a jak se říká, vyrylo to brázdu…
  a bylo to Štěstí, vopravdové Štěstí…“

  Petr Hejkal, Křivoklát


  „DVD Stará almara ve Mlejně by mělo být zařazeno mezi antidepresiva; funguje stoprocentně.“

  Iva Novotná, Praha


  „Martinovo pojetí tradiční hudby odpovídá tomu, jaké je běžné u nás ve Spojených státech. Při sledování DVD jsem se ocitla na tak důvěrně známém místě jako je můj vlastní domov. Tolik má jeho muzika společného s tou naší!“

  Vicky Goss, Mobile, Alabama, USA  Písně a příběhy ze stařičké stodoly (DVD)
  Martin Žák & Stará almara, Miloň Čepelka
  Jan Pumpr & Dvorana Country Dancers

  Videozáznam na DVD s pořadem Martina Žáka Písně a příběhy ze stařičké stodoly, na kterém uvidíte a uslyšíte nejen Martina a jeho kapelu Stará almara, ale i Miloně Čepelku v roli vyprávěče a taneční skupinu Dvorana Country Dancers se skvělým callerem Janem Pumprem.
  Na více než 100 minut vás přeneseme do časů venkovských tancovaček v době osídlování Appalačských hor. Zkrátka, naše stařičká stodola je tu jen pro vás. Samozřejmě nechybí ani pestrá paleta autentických hudebních nástrojů
  Celý pořad dokreslují historické snímky, stylové rytiny a další poutavé materiály. Svým zpracováním se tedy jedná nejen o zábavný pořad s písničkami, vypravováním a tancem, ale zároveň o nevšední filmový dokument.
  Součástí DVD je i samostatný krátký film nazvaný Martin Žák & Stará almara objektivem Jana Šroubka

  „Dobrý večer, sousedi!
  Úrodu máme sklizenou, dřevník naplněný k prasknutí, kukuřici vyloupanou, křížaly navlečené… Je čas, jako každý rok touhle dobou, otevřít chatrná vrata naší stařičké stodoly a aspoň na chvíli zapomenout na každodenní starosti.
  A tak zpívejte, tancujte, dupejte… a radujte se s námi!“

  Písně a příběhy na DVD:

  Pozvání na cestu ~ Zlatej vrch ~ Potulnej kazatel ~ Kapitán Kidd ~ Rachel ~ Starej Joe Clark ~ Velká voda ~ Vojákovo potěšení ~ Sladká Zuzi ~ Oleana ~ Příběh quiltu ~ Dřevař od Mississippi ~ Drž mě víc ~ Břeh zdá se blíž, Michaeli ~ Ragtimeová Anička ~ Škvarková placka ~ Lžíce, kosti, brumle ~ Ach, ty zlaté střevíčky ~ Starej Dan ~ Boží milost ~ Reubenův vlak ~ Mé dny ~ Až má milá najde cestu

  Celkový čas nahrávky: 1 hodina 43 minut

  Podívejte se na videoukázku z pořadu Písně a příběhy ze stařičké stodoly:  Toto DVD je již definitivně vyprodáno, takže není možné jej objednat!


  Dne 8. 2. 2007 udělil Country zpravodaj AHOJ v rámci 3. ročníku soutěže „Sešlo se na redakčním stole 2006“ „Zvláštní ocenění za šíření country hudby“ za DVD Martin Žák & Stará almara: Písně a příběhy ze stařičké stodoly.  „Martin a Denisa Žákovi, všichni jejich muzikanti, Jan Pumpr a jeho svěží soubor tanečníků, to všechno jsou lidé mimořádného talentu.
  Je obdivuhodné kolik hudebních nástrojů Martin Žák ovládá!“

  Gene Deitch, producent kreslených filmů včetně titulu oceněného hollywoodským Oscarem,
  osobní přítel Pete Seegera a autor nahrávky „Pete Seeger in Prague 1964“  Nabízíme originální pořady s tradiční country hudbou a dobovými nástroji vhodné pro kluby, školy, dětské tábory a podobně, dále vystoupení na koncertech a festivalech, hudební produkci v muzeích či skanzenech, hudební lekce a semináře.
  Podrobnější informace včetně video ukázek naleznete zde. Koncerty pro školy zde.

  sirka 560px

 • Poutníče, právě se nacházíš na stránkách www.martinzak.cz
  věnovaných old-time i new-time country písním a příběhům Martina Žáka.

  Co se děje | O Martinovi | Martinova Stará almara | Martinovi hrdinové | Nástroje | Písničky | Video
  Nabídka pořadů | Koncerty pro školy | Co bude | CD | DVD | Publikace | Co bylo | Ohlasy | Kontakt

  Martin Žák děkuje všem, kteří mu ukázali cestu; jsou to zejména
  Mike Seeger, Pete Seeger, David Holt, Wayne Erbsen, Laura Boosinger, Janette and Joe Carter, Will Keys, John Hartford, Michael J. Miles a další old-time hrdinové včetně těch, jejichž jména už odvál čas.
  Ale také Merle Haggard, Gordon Lightfoot, Johnny Cash, Kris Kristofferson, John Denver…
  © 2019 Martin Žák